top of page
Центр розвитку технологій безбар'єрної комунікації

Освітньо-просвітницький проєкт Академії, який має на меті розвиток комунікативної культури суспільства через створення груп та спільнот носіїв "принципів безбар'єрності" у різних сферах професійної діяльності.

Основні завдання та очікувані результати

1. Проведення соціологічних досліджень щодо розуміння безбар'єрності різними категоріями фахівців(державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування, фахівці у сфері соціального обслуговування та медичного забезпечення, сервісу та сфери обслуговування тощо) та потреби у підвищенні кваліфікації за цим напрямком.

2. Розробка програм навчання за темою "безбар'єрної взаємодії" з людьми з інвалідністю для різних категорій учасників навчання(три базових продукти).
3. Підготовка мультидисциплінарної команди тренерів, в т.ч. за участі людей з інвалідністю по зору, слуху, порушення опорно-рухового апарату, нейровідмінними.

4. Проведення навчання за програмами для різних категорій учасників навчання, моніторинг ефективності(впровадження) проведеного навчання.
5. Створення відео-, аудіо-, текстового контенту просвітницького характеру для підвищення рівня обізнаності залучених до програми фахівців.

​1. Розроблено чотири базових та до 15 варіативних(внутрішніх) програм навчання за темою "Безбар'єрна взаємодія з клієнтами з інвалідністю"(за кількістю залучених організацій та установ).

2. Підготовлено тренерську команду чисельністю до 35 осіб, в т.ч. з числа людей з інвалідністю.

3. Проведено 60 циклів навчання за різними програмами, якими охоплено 2150 учасників, з них 135 - інструктори внутрішнього навчання з безбар'єрної взаємодії.

4. Підготовлено та опубліковано 4 базових інформаційних пакети (інформаційно-методичні матеріали, відео-, аудіо-, текстовий контент) з питань безбар'єрної взаємодії).

5. Проведено 4 соціологічних дослідження за участі до 10 тис. респондентів.

Підсумки та відгуки

IMG_6943.jpg

Впродовж листопада-грудня 2024 року за сприяння Незалежної асоціації банків України було проведено тренінг "Безбар'єрна взаємодія з клієнтами з інвалідністю"для представників 12 банків України. Всього, в програмі взяло участь 24 банківських службовці.

Найбільш цінними у програмі, за оцінками учасників, були практикуми взаємодії з людьми з інвалідністю, які проводились інструкторами, які мають саме такий соціальний статус у житті.

Більшість учасників зазначили, що планують використати набуті знання та навички не тільки у професійному житті, але й у звичайному спілкуванні. 

На думку радника ректора Академії, керівника Центру розвитку технологій безбар'єрної комунікації, Юрія Войтюка "цей тренінг є реальним внеском у створення атмосфери безбар'єрності та взаєморозуміння у нашому суспільстві.

"На кожне заняття я йшла з якимись передбаченнями і думками про те як це буде і кожне заняття було абсолютно непередбачуване, з інсайдами про які я б в житті не додумалась, ну просто ти ідеш і думаєш, що буде "зелене з жовтуватим", а виходиш і розумієш, що воно "солодке і трохи солоне"..... Ну як так 5 разів трапилось - я хз".

"Я зрозуміла, що все, за що я люблю і ціную людей, абсолютно ніяк не може зникнути через інвалідність. Ніколи вже не буду такою як прийшла на це навчання... За 5 занять я почала по іншому дивитися на багато речей."

- відгуки учасників тренінгу для працівників банківських установ (листопад - грудень 2024 р.)

IMG_7345.jpg

Бути джерелом здорового глузду і камертоном адекватності у часи невизначеності.

  • YouTube
  • facebook
телеграм, Академыя професыйного розвитку, програми підвищення кваліфікації Київ .png
bottom of page