Академія, як освітній провайдер освіти дорослих, уважно слідкує за новаціями, які відбуваються у сфері професійного розвитку. Такою важливою, на нашу думку, новацією є відкритий спосіб оновлення переліку професій, створення професійних стандартів за участі різних сторін ринку праці.
Саме до такої роботи ми долучились на початку осені 2023 року.
Створенню робочої групи із розроблення професійного стандарту "інструктора з просторового орієнтування та мобільності" передувала цікава спільна робота з підготовки та проведення програми підвищення кваліфікації для державних службовців разом із головою Українського міжнародного інституту сліпих, Юрієм Войтюком.
До складу Робочої групи групи долучились представники різних організацій та інституцій, яких обєднує прагнення створити якісні та зручні умови підготовки та праці фахівців, які допомагатимуть сліпим та осліплим нашим співвітчизникам опановувати знання власного тіла, формування просторових уявлень, розрізнення просторових ознак і відношень між предметами, сприймання простору й оцінювання відстані, визначення віддаленості предмета та його місцезнаходження, просторовому орієнтуванню та набуття мобільності, що сприятиме розкриттю потенціалу осіб з порушеннями зору та членів їх родин й успішній соціалізації у суспільстві.
Серед учасників Робочої групи:
Юрій Войтюк (доктор філософії у галузі біології, Голова Українського міжнародного інституту сліпих) Тетяна Гребенюк (докторка філософії, завідувачка кафедри технологій освіти та реабілітації осіб з порушеннями зору УДУ імені М.П,Драгоманова), Олександр Дарморос (військовий психолог, інвалід по зору), Тетяна Костенко (докторка філософії, заступник директора "Trinity HUB"), Євген Клопота (доктор психологічних наук, автор концепції інтеграції в суспільство осіб з особливими потребами), Леся Чопик (докторка філософії, експертка в галузі інклюзивної освіти), Валентина Балахтар (докторка психологічних наук, Голова громадської організації «Центр суспільних інновацій і партнерства «Успіх»), Мар'яна Войтюк (докторка філософії, експертка у сфері біотехнологій), Любомира Тягур (докторка філософії, експертка з психології безпеки освітнього середовища), Павло Ждан (радник Голови ГС ВГО Національної Асамблеї людей з інвалідністю в Україні).
Створення проєкту Професійного стандарту - процес складний, триває вже майже рік. За цей час було проведено сотні консультацій з представниками цільової аудиторії, фахівцями, експертами. Сам текст також набув іншого вигляду впродовж цього часу.
Багато годин кропіткої роботи членів Робочої групи та команди технічної підтримки з боку Академії. Важливу частину роботи вдалось здійснити завдяки активній участі в публічному громадському обговоренні десятків ВНЗ, громадських організацій, окремих фахівців та зацікавлених осіб. Проведені панельні дискусії та круглий стіл, зібрано чимало пропозицій, зауважень, рекомендацій та заперечень. Всі матеріали уважно розглядались та детально опрацьовувались.
Процес обговорення добігає кінця і ми можемо сміливо зазначити, що нам вдалось дотриматись ключової стратегії: "ми об'єднались Заради інтересів людей з порушеннями зору". Наша стратегія -"ЗА" і ми вдячні всім, хто приєднався до неї.
Ми виходимо на фінішну пряму. 20 серпня планується проведення ще однієї публічної зустрічі експертів, найактивніших учасників обговорення Задля фіналізації обговорення та затвердження проєкту Стандарту перед поданням його на розгляд Національного Агентства Кваліфікацій. Ознайомитись з фінальним варіантом проєкту можна тут:
Якщо ви бажаєте взяти участь в цій зустрічі, реєструйтесь за посиланням:
Експертна зустріч буде відбуватись 20 серпня 2024 року о 15 годині в онлайн-форматі на ZOOM-платформі Академії. Модератор - Зоя Гаркавенко, президентка Академії.
Kommentare